środa, 5 czerwca 2013

Czerwiec w ogrodzie

W czerwcu wysiewamy nasiona kwiatów dwuletnich i bylin. Gdy pojawią się pierwsze listki, pikujemy co 4-5 centymetrów, najlepiej w pochmurny dzień. A pod koniec lata można je sadzić już w przeznaczone dla nich miejsca. Warto wówczas pamiętać o zastosowaniu mikoryzy uniwersalnej. Zwiększa ona aż 1000 razy powierzchnię chłonną korzeni. Zwiększa odporność na braku wody i niewłaściwe pH gleby. Chroni przed chorobami. Przyspiesza wzrost roślin.  Szczepionka nadaje się do wszystkich warzyw, owoców, kwiatów i krzewów.

Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie hydrożelu, granulek absorbujących wodę. Granulki AquaGel wchłaniają wodę pochodzącą z podlewania, deszczu, mgły oraz rosy. Następnie oddają ją roślinie kiedy ta jej potrzebuje. Trwałość AquaGel w ziemi wynosi ok. 5 lat.
Jeśli lubisz robić bukiety z suszonych roślin, to w ciepłe i słoneczne dni ścinamy kwiaty i kłosy wysokich traw do suszenia.
Dodaj napis
Młode drzewka wzmacniamy nawozami. Można także zasilić trawnik. Szczególnie polecamy wygodny do zastosowania Spraygreen nawóz do trawnika podłączany do węża ogrodowego. Jego skład oparty jest na wieloletnich doświadczeniach z USA. 24% wolno działającego azotu gwarantuje zrównoważony wzrost oraz piękny kolor trawy. 950 ml nawozu, czyli jedno opakowanie, wystarcza na 500 m2 trawnika. Opryskanie takiej powierzchni zajmuje około 10 minut. Opryskany teren jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Regularnie podlewamy cały ogród, najlepiej późnym popołudniem.  A nic tak dobrze nie zrobi roślinom jak woda deszczowa. Nie zawsze pada? Zawsze można zainstalować zbiornik na deszczówkę podłączany do rury spustowej za pomocą zbieracza. W ten sposób mamy do dyspozycji zapas wody. A przy okazji oszczędzamy pieniądze, nie zużywając wody wodociągowej.
Oczywiście, systematycznie pielimy i kosimy trawnik. A w miejsca, gdzie kosiarka nie może, tam nożyce do trawy pośle.

Źródła: "Niezbędnik działkowca", Super Express, Warszawa 2010, materiały firmy Zielony Dom

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz