UWAGA! PLAGA KOMARÓW NADCIĄGNĘŁA
NAD POLSKĘ
STOSUJ POŻEGNANIE Z KOMAREM
Wiosna rozkwita na krzewach i drzewach, wraz z nią na łowy ruszyła żądna krwi plaga komarów. Samice tych owadów nie dość, że przeraźliwie brzęczą, to jeszcze efekt, jaki pojawia się po ich ukąszeniu jest znany: bąble, świąd, pieczenie. Komary do rozmnażania potrzebują wody, gdzie samice składają jaja, żyją larwy.
Z komarami wygrać się na stałe nie da, ale można się ich skutecznie pozbyć na jakiś czas.
Zastosuj Pożegnanie z Komarem, produkt, który podłączasz do węża ogrodowego. To repelent w wygodnym opakowaniu z rozpylaczem do odstraszania komarów w okolicy domów (np. w ogrodach).
Samice komarów do rozwoju jaj potrzebują krwi zwierząt. Samica po przyłożeniu kłujki do ciała zwierzęcia, bądź człowieka, puszcza w ruch szczęki. Przecina nimi skórę, następnie do rany zostaje wstrzyknięta kropelka śliny, która ma zapobiec krzepnięciu krwi. Samica odlatuje dopiero wtedy, gdy wypełni żołądek krwią ofiary. Ślina samicy zawiera substancję chemiczną, podrażniającą skórę, może także dochodzić do reakcji alergicznej, dlatego po ukłuciu skóra czerwienieje, puchnie i swędzi.
Co zwabia komary?
Warto pamiętać, że komary przywabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu. Komary, dzięki posługiwaniu się termodetekcją, częściej gryzą młodych mężczyzn, dzieci i kobiety w okresie owula
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz